רסיוק מרדכי-רסיוק אבי, משרד עו"ד - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
 
 
072-3303210
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עורכי דין לנזקי גוף

 
 
 
01.05.2020
 
4 דקות קריאה
 
 
 
 
Facebook
 
 
 
 
 

תביעת נזקי גוף

 
נזקי גוף יכולים לגרום לפגיעה חמורה באיכות חייו של אדם ובשגרת יומו. יכולה להיות להם השפעה רבה גם על מצבו הנפשי והכלכלי. ישנם מקרים רבים בהם אפשר לקבל פיצוי שיסייע לאדם לחזור לאיתנו ככל הניתן, וחשוב להכיר אותן ולהיוועץ עם גורם מקצועי שיסייע לממש אותן.

נזקי גוף היו שם כולל למקרים בהם נגרם לאדם נזק פיזי או נפשי. הנזק יכול להיות קל, אך פעמים רבות הוא משמעותי ועלול לפגוע באיכות חייו של אדם, בכושר התפקוד שלו, וביכולתו להשתכר.

ישנם מקרים רבים בהם החוק מאפשר לאדם לקבל פיצוי כספי אשר ייקל על סבלו ויאפשר לו להתייצב, לפחות מבחינה כלכלית, לאחר אירוע של נזק גוף. למשל, במקרה של תאונת דרכים ניתן לתבוע את חברת הביטוח של הרכב (ביטוח חובה). במקרה של תאונת עבודה ניתן לתבוע הן את המוסד לביטוח לאומי והן את המעביד וחברת הביטוח שלו. במצב שבו אדם הפך נכה ניתן גם להגיש תביעה לענף נכות כללית במוסד לביטוח לאומי.


 

התייעצות עם עורך דין נזקי גוף

 
כמו כן, לכל אדם המבוטח בביטוח פנסיוני או בביטוח חיים יש אפשרות להגיש תביעה לקצבת נכות במצב שבו הפגיעה אינה מאפשרת לו לחזור לעבודה.
לא תמיד פשוט למצוא את הגורם האחראי לפיצוי, ועל מנת לעשות זאת בצורה הנכונה יש לפנות כמה שיותר מהר לגרום מקצועי כדוגמת עורך-דין המבין בתחום, על מנת שיסייע לכם לקבל את הפיצויים המגיעים לכם מהגורמים השונים.
 

מי מעניק פיצוי בגין נזקי גוף?

 
- לכל אפיק שאליו פונים קיימים סיכויי הצלחה משתנים, המושפעים מיכולת האדם להוכיח את טענותיו. כך למשל, תביעה בבית המשפט תושפע רבות מיכולת האדם להוכיח את גובה הנזק שלו ואת חומרת הפגיעה. לעתים יהיה עליו להוכיח שהוא עומד בתנאי הפוליסה (למשל בתביעת אבדן כושר עבודה - שהוא אכן אינו מסוגל לעבוד).

- כבר ציינו לעיל, כי קיימת חשיבות רבה לפנייה לגורם מקצועי מיד לאחר התרחשות האירוע שגרם לנזק הגוף. עוד סיבה לכך היא שבתביעה בד"כ נדרשים מסמכים רפואיים וראיות נוספות להוכחת הפגיעה, והגורם המקצועי יוכל לסייע בנושא זה ולהפנות לגורמים המתאימים.


 

ולסיכום, כמה מילים על תביעות קטנות במקרה של נזקי גוף

 
בשונה ממה שרבים חושבים, תביעות קטנות אינן הדרך המומלצת לקבל פיצוי בגין נזקי גוף.
בתי המשפט לתביעות קטנות אינם עוסקים בנזקי גוף משמעותיים שדורשים בירור מתמשך. הם גם אינם בנויים לשמיעת ראיות ועדויות ממושכות, אלא רק לתיקים פשוטים וקטנים. לכן, בדרך כלל, במקרה של נזקי גוף יש להגיש את התביעה לבית משפט השלום (או המחוזי) וזאת יש לעשות בעזרת ייצוג של עורך-דין המומחה בתחום.
 
Share on Facebook
Share by Email