רסיוק מרדכי-רסיוק אבי, משרד עו"ד - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3216339
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

נזקי גוף

 
 
 
01.05.2020
 
4 דקות קריאה
 
 
 
 
Facebook
 
 
 
 
 

האם תביעת נזקי גוף מוגשת בבית משפט לתביעות קטנות?

 
אמנם זה לא נעים, אבל זה עשוי לקרות לכל אחד מאיתנו – תביעה בגין נזקי גוף שאנו מגישים לבית המשפט, או שמא מוגשת נגדנו תביעה שכזו. בין אם ניזוקתם באופר קל או חמור יותר, יהיה עליכם לדעת כיצד להוביל את התהליך של כתב התביעה המשפטית, באיזה עו"ד נזיקין להסתייע ועוד. בואו נדבר על זה.

חשוב לדעת כי התובעים הם שבוחרים באיזה בית משפט להגיש את התביעה. אם ניזוקתם ואתם התובעים, הבחירה היא בידיכם.

בעוד שרבים מאיתנו בטוחים כי עדיף לתבוע נזקי גוף בבית משפט לתביעות קטנות, התמונה היא אחרת לחלוטין. כשמדברים על תביעות קטנות, למעשה מדברים על תביעות משפטיות עד סכומים של 34,000 ₪. כעת, עולה השאלה – ואם אני מעוניין להגיש תביעת נזקי גוף על סך של 34,000 ₪ בבית משפט לתביעות קטנות, האם אפשרי וכדאי? אז לא ממש. נסביר מדוע:

 

תביעות נזקי גוף מצריכות יותר מדיון אחד בד"כ

 
בשל כך, בית המשפט לתביעות קטנות אינו מתייחס בדרך כלל ברצינות לתביעות משפטיות בגין נזקי גוף. בית המשפט לתביעות הקטנות ידון בנזקי גוף רק אם מדובר בנזק קל ופעוט. הוא לא ידון בתיקים הדורשים מינוי מומחים רפואיים, או בתיקים הדורשים בירור רפואי רציני. אם ניזוקתם, או שמא מגישים נגדכם תביעת נזיקין ונזקי גוף, קודם כל הכי חשוב להירגע ולקבל את הייעוץ המשפטי הנכון והמקצועי ביותר.

כמו שאמרנו, במקרים אלו של תביעות בגין נזיקין, אתם תצטרכו את הסיוע המשפטי של עו"ד נזיקין. כדאי מאוד שזה יהיה עו"ד המנוסה בתחום, שנזקי גוף הוא תחום מומחיותו העיקרי. בשורה התחתונה, אל תתפשרו ואל תוותרו על ייעוץ עו"ד נזקי גוף ונזיקין. אם אתם מרגישים שמגיעים לכם פיצויים, או שמא אתם צריכים לספק לביהמ"ש כתב הגנה מקצועי, הסתייעו בייעוץ משפטי כמה שיותר מהר ובאופן רגוע.

 

תביעה בבית משפט יכולה גם להידחות

 
בית המשפט לתביעות קטנות עשוי לדחות את התביעה שלכם על הסף במקרים לא מעטים, מאחר שבתי המשפט בישראל אכן מתמודדים עם עומסים לא מבוטלים בכלל. באילו מקרים עשויים לדחות את התביעה שלכם? למשל, אם בשנה האחרונה הגשתם 5 תביעות משפטיות או יותר לבית המשפט לתביעות קטנות. המטרה היא למנוע "תובעים סידרתיים" בבית משפט זה.מתי עוד? אם הגשתם תביעת נזקי גוף לבית משפט לתביעות קטנות! כן, כן, ממש ככה.

נסביר מדוע זה ככה. לרוב, נהוג ליישב סכסוכים משפטיים בדיון אחד, מקסימום בשני דיונים (כאשר מדובר בבית משפט לתביעות קטנות). כאשר לא מדובר בנזק גוף פעוט, יש צורך בד"כ בבירור רפואי ממושך יותר. מאחר שתביעות של נזקי גוף מצריכות בדרך כלל חוות דעת של מומחים, התביעות האלו יצריכו יותר מדיון אחד או שניים. בתי המשפט לתביעות קטנות אינם מתעסקים בתיקים כאלה ומעבירים אותם לבית משפט שלום, ושם עדיף להיות מיוצגים ע"י עו"ד נזיקין.
 
Share on Facebook
Share by Email