רסיוק מרדכי-רסיוק אבי, משרד עו"ד - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3216339
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ייפוי כוח מתמשך

 
 
 
23.08.2019
 
6 דקות קריאה
 
 
 
 
Facebook
 
 
 
 
 

מהו ייפוי כוח מתמשך?

 
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי, המעניק לאדם בוגר (מעל גיל 18) את האפשרות למנות לעצמו מיופה כוח. תפקידו של מיופה הכוח יהיה לקבל החלטות עבור האדם המייפה, כאשר האחרון לא יוכל לבצע זאת בכוחות עצמו עקב פגיעה גופנית, קוגנטיבית וכן הלאה.

חשוב להדגיש כי ייפוי כוח מתמשך מתייחס אך ורק לענייני רכוש, או לחלופין לעניינים רכושיים ורפואיים בו זמנית. על מנת להעניק לאדם אחר יכולת להחליט עבור אדם מסוים בנושאים רפואיים בלבד, נדרש ייפוי כוח מסוג אחר – ייפוי כוח לטיפול רפואי.
 

כיצד עורכים ייפוי כוח מתמשך?

 
החוק בישראל מגדיר כי ייפוי כוח מתמשך יכול לערוך אך ורק עורך דין אשר הוכשר לכך והוסמך על ידי האפוטרופוס הכללי. התהליך עצמו חייב לעמוד בכמה תנאים על מנת שיהיה תקף, ובכלל זה:
  • האדם אשר ממנה את מיופה הכוח מאשר כי הוא מבין באופן מלא את המשמעויות וההשלכות של ייפוי הכוח.
  • האדם ממנה מצהיר שהוא מכין את המסמך מרצונו החופשי, מבלי שהופעלו עליו לחצים בלתי הוגנים על ידי צד אחר.
  • עורך הדין האחראי על עריכת ייפוי הכוח הסביר לאדם הממנה את משמעויות הצעד והאלטרנטיבות הקיימות לו.
  • ייפוי הכוח הוגש בהתאם לתקנות הנהוגות בישראל – באופן מקוון, כאשר רק לעורכי דין שהוסמכו לכך יש את הגישה לאותה מערכת, או לחלופין בהפקדה אישית של האדם הממנה.
 
במסגרת ייפוי הכוח, האדם הממנה בהחלט רשאי להגדיר כמה הנחיות מקדימות שיש לפעול על פיהן בעתיד. ניתן ולעיתים אף מומלץ לספק לייפוי הכוח חוות דעת מומחה המצביעה על כשירות האדם הממנה, או כל מסמך רלוונטי אחר, לרבות רשימה של הנכסים הנמצאים בחזקתו של האדם הממנה, לגביהם צפויות להתקבל בעתיד החלטות.
 
עורך דין ייפוי כוח מתמשך
 

האם חייבים להיעזר במשרד עורכי דין?

 
בהחלט. אחרת ייפוי הכוח לא יוכל להתבצע. חשוב לפנות למשרד עורכי דין המנוסה בעריכת ובהפקת ייפוי כוח מתמשך, ולבחון יחד אתו את הנסיבות הספציפיות של ייפוי הכוח, הנכסים הרלוונטיים וכן הלאה.
 
למידע נוסף ולתיאום פגישה,
צרו קשר עם צוות מרדכי ואבי רסיוק - משרד עורכי דין 08-6433770 או 08-6434595.