דיני עבודה ופיטורין

 
דיני עבודה ופיטורין נמנים עם תחום משפט העבודה האינדיבידואלי. לרוב אנו מייצגים אנשים פרטיים כנגד המעביד במקרים של הפרת זכויות כגון: פיצויי פיטורין, שכר עבודה, שעות נוספות, דמי הבראה, הפרשות לפנסיה, נסיעות, ימי חופשה ומחלה ועוד. כמו כן, אנו עוסקים בענייני הפרת זכויות נשים כמו פיטורין בזמן היריון או בחופשת לידה, זכויות עובדת בעת טיפולי פוריות וכיו"ב.

הכרה ביחסי עובד-מעביד
אנו מייצגים גם במקרה של עצמאיים התובעים הכרה בקיומם של יחסי עובד-מעביד.
מדובר על מקרים בהם ה"עובד" לא קיבל תלוש שכר אלא הנפיק חשבוניות – אלא שבפועל, ועל פי המבחנים שנקבעו בפסיקה, הוא היה למעשה עובד לכל דבר.

לדוגמה: לאחרונה הגשנו תביעה לבית הדין לעבודה להכרה ביחסי עובד-מעביד של קבוצת עובדים, שעבדו כמעסים במלון בים המלח במשך שנים רבות. הם הועסקו כ"פרילאנסרים" – ללא תלושי שכר, אלא תמורת חשבוניות שהם הנפיקו למלון. התיק מתנהל בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע.

המבחן העיקרי לקיומם של יחסי עובד-מעביד בין התובע לבין המעביד הנתבע הוא מבחן ההשתלבות, על שני פניו:
  • הפן החיובי – קיום "מפעל" יצרני לשירותים שפעולתו של התובע נחוצה לפעילות הרגילה שלו, ושהתובע מהווה חלק מהמערך הארגוני הרגיל של מקום העבודה.
  • הפן השלילי – שהתובע אינו בעל עסק עצמאי, במובן זה שהוא מהווה גורם חיצוני המשרת את המפעל מבחוץ.

בית הדין לעבודה מוסמך לדון בתביעות אלו, והוא זה שבוחן האם במהות מדובר היה בקשר של עובד-מעביד או לא.

מה גובה שכר הטרחה של עורך הדין?
אנו עובדים בדרך כלל לפי אחוזים מתוך הפיצוי הסופי בתיק, לא כולל ערעור ולא כולל הוצאות אם ישנן. שיעור האחוז משתנה על פי המקרה הספציפי והסיכויים בכל תיק נתון.

 
למידע נוסף ולתיאום פגישה, צרו קשר עם צוות רסיוק מרדכי - רסיוק אבי, משרד עורכי דין: 08-6433770 או 08-6434595.