כולנו מכירים שלל סיפורים שונים ומגוונים על תאונות עבודה מסוגים רבים. יחד עם זאת, לא כולנו מודעים לעובדה, שבמקביל להתרחשותה של תאונת עבודה, העובד או העובדת גם זכאים לזכויות כאלו ואחרות. בואו נבין את הנושא קצת יותר לעומק.

בעוד שאנחנו מתעוררים בבוקר, נוסעים לעבודה ובטוחים כי מדובר בעוד יום רגיל, לפעמים המציאות היא אחרת ואנחנו נאלצים להתמודד עם תאונות המתרחשות בדרך לעבודה או במקום העבודה. אז מה מוגדר כתאונת עבודה, במי תסתייעו ומה חשוב לדעת בנושא? כל המידע לפניכם, מעודכן ל-2020, כך תעמדו על הזכויות שלכם ותקבלו גם את הפיצוי ההולם והמגיע לכם בחוק.
לתביעת תאונות עבודה יש להיוועץ עם עו"ד בתחום.

תאונות במקום העבודה: מה מוגדר כתאונה?


אם לפשט את זה בכמה מילים, הרי שכל מקרה שבו ניזוקתם במהלך העבודה, בין אם פיזית או נפשית, עשוי להיחשב ולהיות מוגדר כתאונת עבודה. ייתכן שאדם נפל ושבר את רגלו, אולי בכלל הוא הוכה על ידי לקוח זועם, ואפילו אם ארעה לו תאונת דרכים בדרך אל העבודה או ממנה - דבר אחד בטוח – כנראה שכדאי לאותו אדם לפנות לשירותיו של עורך דין תאונות עבודה מקצועי. מצידו, זה יעשה את כל מה שאפשר (בפן המשפטי) בכדי לוודא שיפוי, או פיצוי כלשהוא
.לאדם שהיה מעורב בתאונת העבודה ונפגע
בשורה התחתונה, אפילו אם סגרתם על עצמכם את הקופה ואולי הזרת נשברה כתוצאה מכך, יכול
להיות שהייתם מעורבים בתאונת עבודה. או אפילו אם רבתם עם הבוס או התעצבנתם מאוד וחטפתם התקף לב או אירוע מוחי, אתם יכולים לקבל הכרה כנפגעי עבודה. מהי הדרך לברר אם אכן זו הייתה תאונת עבודה, או לא? ייעוץ אצלך עו"ד בתחום משפטי זה.

תאונות עבודה הן לא רק פיזיות


חשוב לזכור, תאונות עבודה הן לא רק תאונות פיזיות. אנחנו חיים בעולם מערבי ומתקדם, והרפואה כבר מזמן הכירה בעובדה שנפש וגוף הולכים יד ביד. בואו נדבר על תאונות המתרחשות במקום העבודה, אך מובילות למפח נפש, טראומה נפשית, קשיים רגשיים אצל העובד וכו'.

אם לוקחים את הדוגמה של הטרדות במקום העבודה, הרי שדבר זה יכול להוביל אצל אנשים לקשיים רגשיים חמורים. אם אדם הוטרד במשך תקופה ארוכה, אולי אפילו באופן חד פעמי, ייתכן שהוא זכאי לתבוע בגין תאונת עבודה. זכרו, תאונות עבודה הן לא רק פיזיות! גם טראומה נפשית שיכולה להתפתח עקב תאונה, בדמות חרדות, פחדים, סיוטים ונדודי שינה - יכולה להיות מוכרת במסגרת תאונת עבודה.

אל תיתנו למשקעים להצטבר: תבעו את זכויותיכם בגין תאונת עבודה!

סמכו עלינו, אם לא תתבעו את זכויותיכם אתם עלולים להצטער על כך מאוחר יותר. עדיף לקבל כיום הכרה בתאונת עבודה מאשר להתמודד מאוחר יותר עם בעייה מפני שהמתנתם זמן רב מדי.

בין אם מדובר בנזק רגשי או בנזק פיזי, לפעמים הכאבים וההשלכות מגיעים ומגיעות לאחר תקופה מסוימת, לפעמים גם לאחר חודשים או שנים. בסופו של דבר, מה שאנחנו מדחיקים ומטאטאים מתחת לשטיח, בפעמים רבות נוטה לצוף בסופו של דבר מעל פני השטח. בין אם מהבחינה הרגשית, או מהבחינה הפיזית. תבעו את זכויותיכם כמה שיותר מוקדם!