רסיוק מרדכי-רסיוק אבי, משרד עו"ד - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
 
 
072-3303210
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פסקי דין ומאמרים

 
 
תחום דיני הנזיקין בכלל, ונזקי הגוף בפרט, הוא אחד המורכבים בזירה המשפטית. הוא מורכב מסעיפים רבים שש להתחשב בהם, תקדימים משפטיים ומקרים הדורשים ירידה לעומקם. בעמוד הבא רשימה של פסקי דין בנושאי דיני נזיקין, דיני עבודה ואחרים בהם היה מעורב משרד עורכי דין מרדכי ואבי רסיוק. בנוסף, מאמרים ומדריכים מקצועיים בנושאי העיסוק של המשרד.
 
 

ביהמ"ש פסק: המעסיק התרשל והעובד יפוצה בכ-1.5 מיליון שקלים

 
אחת הפסיקות החשובות בתחום דיני הנזיקין בשנים האחרונות, בטיפול המשרד, עסקה בפועל בניין שהגיש נגד המעסיק תביעה לאחר שנפל לבור שכוסה בתלולית חול. בסופו של דבר, הוחלט כי העובד יפוצה בסכום של 1.5 מילייון ש"ח. סקירה מלאה של המקרה, וכל מה שחשוב לדעת על תביעת פיצויים בגין פגיעה בתאונת עבודה שנגרמה כתוצאה מרשלנות של המעסיק.
 
 
 

24/7: ביטוח תאונות אישיות לתלמידים

 
הילד "הבריז" מביה"ס, שיחק כדורגל - ונפצע? על אף הנסיבות החריגות, הילד מכוסה בביטוח תלמידים בכל רגע נתון. הורים רבים אינם מודעים לזכויות של ילדיהם, מה שפוגע בהם בדרכים שונות. חשוב להכיר את מאפייני ביטוח התאונות האישיות לתלמידים, המקרים בהם הוא נכנס לתמונה, ההחרגות ודרך ההתנהלות הנכונה. וכמובן, העיקר הבריאות.
 
 
 

אובדן כושר עבודה: קרן פנסיה או ביטוח מנהלים?

 
כל אדם צריך להיערך למצב של אובדן כושר עבודה, שעלול להיות מוחלט ואף לצמיתות. כיום יש מוצרים שונים בתחום, כאשר החלוקה העיקרית היא לקרן פנסיה או ביטוח מנהלים. המדריך הבא מסביר מהן האפשרויות לעשות ביטוח אובדן כושר עבודה, הפרמטרים שיש לקחת בחשבון (דמי ניהול, פיקוח ממשלתי ועוד) ואילו דרכי התנהלות קיימות עבור האדם הנפגע, לרבות האפשרות לפנות לבית משפט במקרה שמתעוררת מחלוקת. סקירה מקיפה
 
 
 

ביטוח לאומי: זכויות נפגעי עבודה

 
תאונת עבודה עלולה לקרות לכל אדם בכל עת. לעיתים, התאונה משנה לגמרי את מהלך החיים ופוגעת בכושר ההשתכרות, עד למצב בו האדם אינו יכול לעבוד כלל אלא חייב להתבסס על הזכויות הניתנות מהגופים השונים בישראל. מהן הזכויות המגיעות מביטוח לאומי לנפגעי תאונות עבודה? ומהי דרך ההתנהלות הנכונה בדרך לקבלת מלוא הזכויות המגיעות לאדם הנפגע?