החוק בישראל קובע כי לכל אדם שנפגע בתאונת דרכים מגיע פיצוי בגין נזק שנגרם לו בעקבות התאונה. בנוסף, בהתאם לחוק, כל נהג חייב להחזיק בביטוח חובה, ביטוח שהמטרה שלו לכסות כל נזק גופני שעלול להיגרם בשל תאונה שבה היה מעורב, או לנוסע שהיה עימו ברכב או כל הולך רגל שנפגע כתוצאה מתאונת דרכים זו. הנזקים בגינם אפשר יהיה לתבוע הם - נכות, פגיעה בכושר עבודה ואובדן שכר עבודה, הוצאות, כאבים מתמשכים וכדומה. לאחר שקרתה התאונה זכאי הנפגע לתבוע את החברה שמבטחת את הרכב. כיצד עושים זאת ומתי, והאם נזדקק לעורך דין מקצועי שיסייע לנו?

מה הדבר הראשון שיש לעשות?


כל נהג שמעורב בתאונת דרכים  - חשוב שיפנה -- אל חברת הביטוח שביטחה את הרכב בפוליסת ביטוח חובה. בנוסף, כל נוסע או הולך רגל שמעורב בתאונה יפנה גם לאותה חברה שהרכב הפוגע מבוטח אצלה. במקביל יש לפנות לקבלת ייעוץ מטעם עורך דין שמתמחה בתאונות דרכים כדי להתייעץ לגבי מה ניתן לעשות במקרה הספציפי. עורך דין הוא האדם שיידע לסייע לכל אדם שנפגע בתאונת דרכים, הוא ידע מתי ואיך לדרוש סיוע כספי תכוף, בהתאם למצב הפגיעה הפיזית, ויידע לדרוש את כל הזכויות שמגיעות לנפגע על פי חוק.מסמכים שחשוב שיהיו ברשותכם


על מנת שתקבלו את העזרה המידית והמהימנה ביותר של עורך דין שמומחה בתאונות דרכים, יש להמציא את כל המסמכים הבאים:
- פרטי הרכבים והנהגים, זמן ותאריך התאונה ופירוט כל נסיבות המקרה.
- אישור מפורט מטעם המשטרה אודות התאונה.
- תעודות זהות של המבוטח ורישיון נהיגה בתוקף.
- דו"ח מפורט של שמאי רכב שמאשר את נזקי התאונה של הרכב.
- כל תיעוד רפואי שיש לו זיקה לתאונה.
- כל מסמך מטעם ביטוח לאומי שהתקבל מיום התאונה או קודם לכן.

עורך דין תאונות דרכים


כל אדם שנפגע בתאונת דרכים ואיבד את כושר העבודה שלו ואת המסוגלות שלו לעבוד, המשמעות הישירה היא שכושר ההשתכרות שלו ירד מיד בצורה משמעותית, כשלצד כל זה הוא יזדקק לכסף עבור תרופות ולשיקום מצבו הפיזי והנפשי. במצב כזה חשוב לבחון מה הם כל המקורות שדרכם ניתן יהיה לקבל סיוע, כמו פנסיה, פוליסת תאונות של חברות ביטוח, המוסד לביטוח לאומי וכל גוף אחר שיכול לספק פיצוי או תמיכה לנפגע. לא כל אדם שעסוק בשיקום יהיה מסוגל לעשות זאת במקביל.. מכל הסיבות הללו ומאחר שמדובר בהליך משפטי שעשוי להתנהל בבית משפט, מומלץ לפנות לעו"ד שמתמחה בדיני נזיקין שיסייע לנפגע בהגשת התביעה נגד חברת הביטוח ושייצג אותו במקצועיות וישיג עבורו פיצוי כראוי.