רסיוק מרדכי-רסיוק אבי, משרד עו"ד - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
 
 
072-3303210
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אובדן כושר עבודה

 
 
 
23.04.2020
 
6 דקות קריאה
 
 
 
 
Facebook
 
 
 
 
 
במציאות הכלכלית הנוכחית, כל אדם צריך לעבוד על מנת שיוכל לפרנס את עצמו ואת משפחתו. התמונה הופכת למורכבת שבעתיים כאשר אותו אדם חווה פגיעה פיזית, שמביאה לכך שאינו יכול להמשיך לעבוד באותה מידה (בין אם לצמיתות ובין אם באופן זמני). ביטוח אובדן כושר עובדה הופך בתנאים האלו לרכיב חובה עבור כל אדם, שעשוי להבטיח לו תשלום חודשי נאה במקרים בהם כושר העבודה שלו נפגע.
 

ביטוח אובדן כושר עבודה: המסגרות הקיימות

 
ביטוח אובדן כושר עבודה מוצע כיום כרכיב בשני מסלולים עיקריים: קרן פנסיה וביטוח מנהלים, כאשר מאז 2008 חלה חובה על מעסיקים לבטח כל אחד מהעובדים בפוליסה עבור אובדן כושר עבודה ונכות. חלק מוגדר מהסכום המופרש מדי חודש לביטוח מיועד לסעיף ביטוחי זה, על פי המסלול הנבחר. רצוי מאוד שגם עצמאים ידאגו לעצמם לפוליסות ביטוח הכוללות את סעיף אובדן כושר עבודה, ולו מכיוון שבמקרה שלהם פגיעה בכושר העבודה וביכולת ההכנסה עלולה להיות משמעותית אפילו יותר.

בביטוחים אלו הסעיף של אובדן כושר עבודה הוא חלק מהכיסוי הרחב הניתן למבוטחים, הכולל בתוכו גם רכיבי חיסכון והתייחסות לסוגיית השאירים. קיימים הבדלים שונים בין קרן פנסיה לבין ביטוח מנהלים, למשל בכל הנוגע לסוגיות של אופן קבלת הפיצוי, הליך ההוכחות הרפואיות, זמן ההמתנה, דמי הניהול, הקיזוזים ועוד.
 
עורך דין לאובדן כושר עבודה
 

מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי

 
אנשים המבוטחים באובדן כושר עבודה מצפים בוודאי לקבלת תשלום מקרן פנסיה או מחברת ביטוח בהקדם האפשרי ובצורה הפשוטה ביותר האפשרית. בפועל זה לא תמיד פשוט, כאשר יש צורך לבחון היטב את תנאי הפוליסה ולדעת כיצד להתנהל – וגם מה לא לעשות – אל מול הגורם המבטח. הגורמים המבטחים עלולים להערים קשיים, הפוגעים בזכויות שאמורים לקבל המבוטחים שלהם. לכן מי שאינו מבין את הכללים עלול להישאר קרח מכאן ומכאן. ייעוץ משפטי הופך בתנאים האלו לחובה של ממש.

משרד עורכי דין מרדכי ואבי רסיוק פועל בתחום של נזקי גוף, לרבות ביטוחי אובדן כושר עבודה, כבר למעלה מארבעה עשורים. המשרד מלווה לקוחות פרטיים שחוו פגיעה מסוגים שונים (כגון תאונת דרכים, תאונת עבודה, מחלת מקצוע ועוד), מסייע להם בהגשת התביעה למימוש הזכויות ואף מייצג אותם במחלוקות המגיעות לערכאות המשפטיות השונות.
 
Share on Facebook
Share by Email